Silan Logo Silan Suprême

KKK

Millised on Silani eelised?

Tekstiili kaitse ja pehmus

Sagedasel pesemisel võib kaduda puuvillase, loodusliku ja sünteetilise kanga algne pehmus ja vastupidavus; värvid kahvatuvad. Silani pesupehmendaja ümbritseb oma kaitsega iga kiu, silub neid ja muudab neid elastsemaks. Sellisel moel on võimalik kangast ja värvi märkimisväärselt kaitsta: pesu, mida on Silaniga loputatud, peab kauem vastu ja värvid püsivad kauem erksad – ning see seletab ka, miks pesu naha vastas eriti pehme tundub.

Väldib staatilist elektrit

Sünteetilised kangad koguvad pesukuivatis sageli staatilist elektrit. Siis tõmbab laenguga kude magnetina mustust ligi. Silani pesupehmendaja hoiab kuivatamise ajal ära staatilise elektri tekkimise ja vähendab seega uuesti määrdumist. Nii püsivad sünteetilised kangad kauem puhtana.

Hõlpsam triikimine

Triikida on palju hõlpsam, kuna pesupehmendaja on kiud juba eelnevalt silunud. Kortse on vähem ja need pole nii tugevad. Paljud kangad ei vaja triikimist.

Kiirem kuivamine

Lisaks kuivab pesu kiiremini: kui kasutate viimases loputuses Silani pesupehmendajat, eraldub tsentrifuugimise ajal pesust rohkem vett. Kangasse jääb vähem vett ja see kuivab kiiremini.

Mida pesupehmendaja sisaldab?

Pesupehmendaja koosneb biolagunevatest katioonsetest pindaktiivsetest ainetest (mida nimetatakse esterkvattideks), mis muudavad kanga pehmeks, lõhnaainetest, mis annavad kangale kauemaks meeldiva lõhna, ja värvainetest. Puuviljalõhnalistele vahenditele on ohutuse huvides lisatud kibedaid aineid, et lapsed vedelikku ei jooks.

Kas on tõsi, et pesu, millele on lisatud pehmendajat, kuivab aeglasemalt?

Ei, tegelikult on vastupidi: kui kasutada viimases loputuses Silanit, eemaldatakse pesust tsentrifuugimisel rohkem vett. Siis jääb kangasse vähem vett. Selle tulemusena kuivab pesu kiiremini. Kui pesu kuivatatakse tsentrifuugiga ja kasutatakse soovituslikku kogust Silanit, võib kuivamisaeg väheneda kuni kümme minutit.

Mis juhtub, kui kasutan liiga palju/vähe Silanit?

Liiga väikese koguse juures ei saa Silani positiivseid omadusi optimaalselt kasutada. Liiga suur doos – eriti rätikute puhul – võib vähendada kanga imamisvõimet. Seega soovitame kasutada iga pesu korral soovituslikku kogust.

Kas pesupehmendajat võib kasutada igasuguse kanga puhul – isegi hingava kanga puhul, nagu Gore-Tex?

Hingava membraankanga (Goretex, Sympatex) ja mikrokiust funktsionaalse tekstiili puhul ei tohi pesupehmendajat kasutada. Pesupehmendaja võib mõjutada membraanide toimimist. Kuid kui membraankangast on vaja pehmendajaga pesta, siis ärge sattuge paanikasse: kui järgmisel korral seda ilma pesupehmendajata pesete, siis selle toime taastub.

Kas on kangaid, mille puhul pesupehmendajat ei tohiks kasutada?

Hingava membraankanga (Goretex, Sympatex) ja mikrokiust funktsionaalse tekstiili puhul ei tohi pesupehmendajat kasutada. Pesupehmendaja võib mõjutada membraanide toimimist.

Kas pesupehmendajad kahjustavad keskkonda?

1990. aastate alguseni kasutati pesupehmendajate tootmisel katioonset pindaktiivset ainet nimega distearüüldimentüülammoonium (DSDMAC). DSDMAC halb bioloogiline lagunemine tõi kaasa sobivate aseainete otsingud. Need leiti aineklassist nimega esterkvatid (EQ). Seega on Silani pesupehmendaja pindaktiivsed ained juba palju aastaid kiired, lihtsad ja eelkõige täielikult biolagunevad.

Kas poleks keskkonnasõbralikum Silani kasutamist vältida?

Kui kasutada viimases loputuses Silani pesupehmendajat, väljub tsentrifuugimisel pesust rohkem vett. Kangasse jääb vähem vett. Tulemus: pesukuivatis kuivatamist saab oluliselt lühendada, mis säästab energiat.

Triikimine on Silani kasutamisel lihtsam, kuna pehmendatud pesu on pärast kuivamist siledam. Triikimisaeg lüheneb oluliselt, mis säästab ka energiat.

Nii aitab Silani kasutamine energiat säästa. Kuna Silani koostisained on samuti biolagunevad (vt küsimust Kas pesupehmendajad kahjustavad keskkonda?, pole 90. aastate keskkonnal põhinev kriitika enam põhjendatud.

Kas võin kasutada pesupehmendajat, kui mul on väga tundlik nahk?

Hiljutised uuringud kinnitavad, et Silani pesupehmendaja kasutamine on tundliku nagaga inimestele ohutu. Pesupehmendaja Silan Sensitive toimeained siluvad kangakiudude pinda ja muudavad need pehmemaks. Tundliku naha puhul on see oluline eelis, kuna pehme kangas ärritab nahka palju vähem. Sageli on võimalik pesupehmendajat kasutades naha seisundit parandada.

Tundliku naha puhul soovitatakse kasutada pehmendajat Silan Sensitive, kuna sellel tootel on eriti nahasõbralikud omadused.

Mis on nahasõbraliku alternatiivi eelised?

Üldiselt hooldavad ja siluvad pesupehmendajad kangast ning muudavad need pehmemaks. Tundliku naha puhul on see selge eelis. Kui soovite kaitsta nahka veel paremini, soovitame kasutada toodet Silan Sensitive. See versioon sisaldab nahale õrnu koostisosi ja seda võib kasutada isegi väga tundliku naha ja beebi õrna naha puhul. Dermatoloogilised uuringud on tõestanud, et see toode sobib eriti hästi tundliku nahaga inimestele, allergikutele ja väikestele lastele.

Kas võin kasutada pesupehmendajat ka laste pesu puhul?

Üldiselt hooldavad ja siluvad pesupehmendajad kangast ning muudavad need pehmemaks. Tundliku naha puhul on see selge eelis, kuna siledam kangas ärritab nahka palju vähem.
Laste väga tundliku naha puhul soovitatakse kasutada toodet Silan Sensitive. Sellel variandil on eriti nahasõbralikud koostisosad.